Kinezjotaping medyczny w urazach sportowych
20 godzin szkoleniowych. Szkolenie 1-modułowe.
Szkolenie prowadzi dr Tomasz Król
Program szkolenia
Moduł I
- 1. Dzień I
- a. Rys historyczny metody, wpływ działania taśm medycznych na poszczególne jednostki: skórę; układ limfatyczny; mięśnie, zasady stosowania kinezjotapingu.
- b. Biomechanika układu mięśniowo-powięziowego, diagnostyka na potrzeby kinezjotapingu, przygotowanie miejsca aplikacji, omówienie poszczególnych rodzajów technik oklejania.
- c. Technika mięśniowa, technika więzadłowa, praktyczne zastosowanie techniki mięśniowej i więzadłowej na poszczególnych przykładach
- 2. Dzień II
- a. Technika powięziowa, technika korekcyjna, praktyczne zastosowanie techniki powięziowej i korekcyjnej na poszczególnych przykładach.
- b. Technika funkcjonalna, technika limfatyczna, praktyczne zastosowanie techniki funkcjonalnej i limfatycznej na poszczególnych przykładach.
- c. Aplikacje kliniczne w przypadku blizn i różnych dysfunkcji narządu ruchu (tj. łokieć tenisisty, kolano skoczka, zapalenie ścięgna Achillesa, skręcenia stawu skokowego itp.)
Cele biznesowe:
Uczestnicy zapoznając się z metodą plastrowania opracowaną przez Japońskiego chiropraktyka, opanowują jedną z najbardziej rozpoznawalnych metod wśród pacjentów, ponieważ w ostatnich latach zyskała ona w wśród nich ogromną popularność, między innymi przez fakt, że kolorowe plastry przyklejone na skórę są widoczne u wielu oglądanych w telewizji sportowców. Jej ogromną zaletą jest fakt, że nie wyklucza stosowania innych form i metod terapii i stanowi ich doskonałe uzupełnienie. Poszerzenie warsztatu terapeutycznego o ten rodzaj terapii przyczyni się do zwiększenia oferty gabinetu, a co za tym idzie zadowolenia pacjentów.
Cele edukacyjne:
Kursanci zostaną zapoznani z fizjologicznymi podstawami stosowania plastrów, ich oddziaływaniem na skórę, mięśnie, stawy i układ limfatyczny. Nabędą umiejętności prawidłowych aplikacji mięśniowych, powięziowych, korekcyjnych, więzadłowych, limfatycznych i funkcjonalnych oraz dowiedzą się jak wykorzystać kinezjotaping w leczeniu najczęstszych dysfunkcji narządu ruchu.
Po kursie uczestnicy będą wiedzieć:
- - w jaki sposób kinezjotaping oddziałuje na skórę, mięśnie, stawy oraz układ limfatyczny,
Po kursie uczestnicy będą umieć praktycznie:
- - wykonać diagnostykę na potrzeby kinezjotapingu,
- - zastosować poszczególne techniki oklejania,
Pobierz program PDF
Kontakt ELSPINI
Trener prowadzący: dr Tomasz Król
- Fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej (obrona pracy doktorskiej na Wydziale Lekarskim SUM w Katowicach 2016 )
Certyfikowany terapeuta manualny metody Kaltenborna- Evjenth’a, terapeuta metody NDT Bobath oraz metody Fascial Manipulations.
Szkoleniowiec na licznych kursach z fizjoterapii m. inn. :
- • Zastosowanie fali uderzeniowej w leczeniu narządu ruchu,
- • Zastosowanie laseroterapii wysokoenergetycznej w fizjoterapii,
- • Terapia tkanek miękkich,
- • Asystent na szkoleniach z terapii manualnej w koncepcji Kaltenborna,
- • Doskonalenie kompetencji zawodowych fizjoterapeutów w zakresie nowoczesnych metod terapii manualnej,
- Czynny naukowiec uczestniczący w badaniach nad klinicznymi aspektami zaburzeń narządu ruchu, publikujący w krajowych i międzynarodowych czasopismach specjalistycznych i czynnie występujący na konferencjach naukowych. Łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem klinicznej pracy z pacjentem w gabinecie fizjoterapii.