Ładuję...

Kliniczny kurs terapii kręgosłupa LS

Kliniczny kurs terapii kręgosłupa LS
Strona główna / Szkolenia / Szkolenie 8

Kliniczny kurs terapii kręgosłupa LS

Szkolenie Kliniczny kurs terapii kręgosłupa LS jest szkoleniem dwumodułowym (36 godzin) prowadzonym przez Witolda Sodela

 • Szkolenia dla fizjoterapeutów
 • Szkolenia dla fizjoterapeutów

Opis szkolenia

„Kliniczny kurs terapii kręgosłupa LS” to dwumodułowy intensywny kurs kliniczny. W 90% szkolenie jest praktyczne. Instruktor pokazuje jak szybko i skutecznie, za pomocą technik manualnych i powięziowych zdiagnozować i rozróżnić z których struktur pochodzi ból lub utrata funkcji. W części praktycznej pokazane zostaną techniki manualne strukturalne, powięziowe, oraz trening centralnej stabilizacji. Szczegółowo zostanie przedstawiona anatomia palpacyjna oraz najważniejsze kliniczne punkty spustowe, powięziowe oraz techniki balansu poszczególnych łańcuchów mięśniowo-powięziowych.

Plan szkolenia

  Szkolenie praktyczne składające się z 2 modułów każdy po 2 dni.
 • - anatomia palpacyjna- istotne punkty kliniczne
 • - różnicowanie kliniczne obwodowy układ nerwowy- testy neurodynamiczne
 • - wykład teoretyczny- układ mięśniowo-powięziowy, fizjologia punktów spustowych oraz punktów powięziowych – różnice
 • - techniki diagnostyczne dla poszczególnych taśm anatomicznych
 • - techniki lecznicze mięśniowo powięziowe
 • - techniki strukturalne- diagnostyka manualna, techniki mobilizacji oraz manipulacji
 • - założenia koncepcji centralnej stabilizacji
 • - trening centralnej stabilizacji

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie szybkiej i skutecznej diagnostyki i terapii kręgosłupa lędźwiowego w oparciu o analizę globalną tzn w ujęciu taśm anatomicznych. Kursanci poznają niezwykle skuteczne techniki powięziowe i strukturalne. Kurs przedstawia kompleksowe holistyczne postępowanie fizjoterapeutyczne u pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłupa lędźwiowego. Kursanci poznają również najczęstsze dysfunkcję występujące w okolicy dolnego kręgosłupa.


Zajęcia prowadzi mgr Tomasz Sodel

Absolwent Wydziału Fizjoterapii AWF w Katowicach. Dyplomowany terapeuta licznych kursów z zakresu terapii manualnej, osteopatii oraz terapii tkanek miękkich. Obszar zainteresowań to diagnostyka funkcjonalna i terapia tkanek miękkich, wpływ i zależność układu mięśniowo-powięziowego na strukturę. Od wielu lat prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną w Mikołowie.

Obecnie w trakcie szkolenia OMT według standardów IFOMPT