40 godzin szkoleniowych. Szkolenie 2-modułowe.
Szkolenie prowadzi dr Paweł Niewiadomy
Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w Zakładzie Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu. Pomysłodawca i współautor studiów podyplomowych Fizjoterapia i Medycyna Sportowa na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Konsultant szkoleniowy Kadry Młodzieżowej w Biathlonie „Korea 2018” w dziedzinie treningu funkcjonalnego oraz fizjoterapii. Fizjoterapeuta Kadry Narodowej seniorów w Biathlonie (2010). Współorganizator i wykładowca dwu modułowego szkolenia: „Diagnostyka i Nowoczesne Metody Usprawniania Stawu Kolanowego” – akredytowanego przez Śląski oddział PTF. Organizator i prelegent dwu modułowego szkolenia: „Koncepcja Kształtowania Motorycznego w Treningu Funkcjonalnym”.
Fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego przy Reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowej Reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Trener przygotowania motorycznego do ME grupy A kadry Polski juniorów w hokeju na trawie w Barcelonie. Trener przygotowania motorycznego do ME kadry Polski juniorów w hokeju na trawie w Siemianowicach Śląskich. Praca w zespole obsługi medycznej zawodów w Śląskim Związku Hokeja na Trawie.
Dr Katarzyna Szuścik-Niewiadomy od 2012 roku łączy pracę fizjoterapeuty z pracą na stanowisku wykładowcy na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w Zakładzie Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Katedry Fizjoterapii, na którym w 2018 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu. Od 2017 roku Centrum Fizjoterapii Sportowej i Ortopedycznej Rehabilita w Katowicach, które odpowiada na potrzebę prowadzenia wyspecjalizowanej i kompleksowej fizjoterapii w obrębie dysfunkcji narządu ruchu oraz fizjoterapii sportowej obejmującej zarówno diagnostykę jak i terapię z wykorzystaniem nowoczesnych metod fizjoterapii. Jest prelegentem oraz asystentem szkoleń i warsztatów dla fizjoterapeutów z zakresu treningu funkcjonalnego oraz diagnostyki układu mięśniowo-szkieletowego. W swojej pracy wykorzystuje kompetencje i umiejętności nabyte na szkoleniach z zakresu terapii manualnej (Szkoła IFOMPT), terapii tkanek miękkich, ultrasonografii układu mięśniowo-szkieletowego (Śląska Szkoła Ultrasonografii oraz Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii), Koncepcji Kształtowania Motorycznego w Treningu Funkcjonalnym. Jej działalność naukowa jest związana z udziałem w wielu projektach badawczych, jest również współautorem wielu publikacji naukowych.